Hall of Fame

Year Graduated Athlete’s Name Sports Year Inducted
1939 Russell Boose Football 1985-86
1953 Dean Bradley Football & Basketball 1985-86
1962 Ike Daniels Track – State Champ 1985-86
1964 Charles “CB” Crouse Track 1985-86
1966 Larry Hoon Football & Wrestling 1985-86
1967 Dan McGrath Wrestling 1985-86
1967 Darryl Hensley Wrestling 1985-86
1971 Freeman Blade Basketball 1985-86
1973 Bob Hegedish Wrestling 1985-86
1974 Jim Turle Wrestling 1985-86
1980 Carol Bialkowski Track 1985-86
1973 John Jaye Basketball & Track 1986-87
1975 Rick Kollman Wrestling 1986-87
1977 Debra Lee Girls Basketball 1986-87
1979 Robert Shebeck Football 1986-87
1971 Jerry Blade Basketball 1987-88
Coach Don Whitmer Basketball Seasons 1972 & 1974 1987-88
1976 Victor Smith Track & Cross Country 1987-88
1982 Mary Kovalik Track 1987-88
1976 Debra Simecek Track 1990-91
1950 Ronald J. Hegedish Sr. Football, Basketball, Referee 1990-91
1964 Robert D. Kollman Basketball, Track, Football 1990-91
1966 William K. Kollman Basketball, Football, Baseball 1990-91
1970 Stanley Joseph Jaksic Baseball, Football, Basketball, Track 1991-92
1970 Ronald J. Hegedish Jr Football, Track, Baseball, Basketball, Wrestling 1991-92
1971 Michael S. Fetzer Football, Track 1991-92
1983 Michael A. Turle Wrestling 1991-92
1972 John Blackburn Wrestling 1993-94
1988 Brian Barbey Track & Field 1993-94
1989 Mike Svitak Track 1994-95
1989 Charlene Barracato Track & Cross Country 1994-95
1990 Bryan Vince Football, Basketball, Baseball 1995-96
1987 Sean Mariola Wrestling 1996-97
1988 David Gregan Wrestling 1996-97
1992 Emanuel Harrison Track, Football, Basketball 1997-98
1992 Todd Maynard Baseball, Basketball, Football 1997-98
1990 Perry Prichard Track, Football 1998-99
1985 Ed Lipnos Wrestling 1999-00
1995 James Posey Basketball 2000-2001
1990 Brian Haring Wrestling 2001-2002
1991 Brad Rzyczycki Football, Basketball, Baseball 2001-2002
1996 Josh Hegedish Football, Wrestling 2001-2002
1994 Jason Wolff Wrestling 2003-2004
Coach Dave Mariola Wrestling 2003-2004
1998 Tim Corrigan Wrestling 2004-2005
Coach John Godinsky Golf, Basketball, Baseball 2004-2005
1994 Kelly Herndon Football, Basketball 2005-2006
1994 Anthony White Football, Basketball 2005-2006
1999 Jack Turle Jr III Wrestling 2006-2007
1994 Mike Macik Wrestling 2006-2007
1984 Kelvin Jackson Track 2006-2007
1994 Mike Macik Football/Wrestling 2006-2007
1989 Steve Futo Wrestling 2006-2007
Coach George Halas Track, Cross Country 2007-2008
2002 Brian Conaway Soccer 2007-2008
2003 Ryan Jones Track 2008-2009
2001 Nicole Patterson Volleyball 2008-2009
1995 Dana Marder Wrestling 2008-2009
2005 Zoltan Mesko Football 2010-2011
2001 Mike Smith Football 2010-2011
2004 Kristy Brandolini Soccer 2011-2012
2002 Matt Anderson Swimming & Diving 2011-2012
2001 Tiffany Jones Basketball 2011-2012
1997 Sean Marder Wrestling 2011-2012
Trainer Mike Sherer Athletic Trainer 2011-2012
Coach Rick Dye Football 2011-2012
Coach Dan Emmett Track, Cross Country 2012-2013
2007 Kathleen Clark Track, Cross Country 2012-2013
1991 Robby Davis Football 2012-2013

Hall of Fame Application